کافی نت اصفهان یگانه

ثبت نام لاتاری 2026 آمریکا (1403)؛شرایط ، مدارک و هزینه های مورد نیاز

ثبت نام لاتاری 2025 گرین کارت آمریکا
عناوین اصلی مقاله

مقدمه:

امروزه کمتر کسی هست که با برنامه مهاجرتی رایگان کشور ایالات متحده آمریکا یعنی لاتاری ، آشنایی نداشته باشد. لاتاری در واقع ، ارزان ترین و آسان ترین راه مهاجرت به به آمریکا است. برای ثبت نام در لاتاری ، نیاز به چیز خاصی به جز شانس ندارید ، برای همین است که لاتاری گرین کارت آمریکا نه تنها در ایران بلکه در سایر کشور های دنیا نیز، از محبوبیت خاصی برخوردار است.

افراد برای ثبت نام در برنامه مهاجرتی لاتاری نیاز به شرایط خاص و ویژه ای ندارند و همه افراد می توانند در لاتاری آمریکا ثبت نام کنند. بعد از ثبت نام در لاتاری و اعلام نتایج در صورتی که جزو برندگان باشید ، می توانید به همراه همسر و فرزند (زیر 21 سال) خود به کشور آمریکا رفته و ضمن زندگی در هر کدام از شهرها یا ایالات این کشور ، از حقوق شهروندی همچون کار در آمریکا، افتتاح حساب بانکی، اخذ شماره حساب بانکی آمریکا و … بهره مند شوید.

در این مطلب قرار است درباره شرایط و قوانین ، جزئیات برنامه لاتاری ، نحوه ثبت نام و … توضیحات کامل و جامعی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم که امیدواریم بتواند برای شما مفید و کاربردی باشد.

لازم به ذکر است که در  کافی نت یگانه ، بیش از یک دهه است که مجری انجام ثبت نام لاتاری به صورت اصولی و دقیق هستیم و تمامی مراحل ثبت نام لاتاری را افراد متقاضی انجام می دهیم.

در صورت بروز هرگونه سوال یا ثبت درخواست انجام لاتاری می توانید با کارشناسان ما از طریق شبکه های اجتماعی و یا تماس تلفنی با شماره 03132372466 در ارتباط باشید.

اول از  همه ؛ لاتاری چیست؟

کلمه لاتاری (در انگلیسی lottery ) به معنی بخت بخت آزمایی می باشد. در کل هر برنامه که در طی آن ، فرد از طریق انجام قرعه کشی به جایزه یا چیزی دست یابد ، لاتاری گفته می شود.

هدف از انجام انواع لاتاری ها در آمریکا یا سایر نقاط دنیا این است که افراد بتوانند بر اساس شانس خود و با سرعت بالاتری به هدف یا خواسته یا آرزوی خود دست یابند.

هم چنین در برخی از موارد از لاتاری، به عنوان راهی برای توزیع عادلانه خدمات نیز استفاده می شود.

ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا

لاتاری گرین کارت آمریکا ؛ هدف آمریکا از این کار چیست ؟

بعد از اینکه برای اولین بار اروپاییان، بعد از اخراج سرخپوستان بومی آن منطقه، وارد آمریکا شدند ، پیشرفت بسیار سریعی در آن منطقه شکل گرفت برای همین نیاز به نیروی انسانی برای کار و انجام امور بیش از همیشه به چشم می خورد. به همین دلیل افراد بسیاری به صورت اجباری یا اختیاری به آمریکا آمدند و همان گونه که می دانید آمریکا یک کشور متشکل از انسان ها با نژاد های مختلف است. به همین خاطر ، ایجاد تعادل نژاد به یک ضرورت تبدیل شد و دولت آمریکا راه کار های بسیاری را برای حفظ این تعادل در نظر گرفته است که یکی از آن ها ، برنامه مهاجرتی رایگان بر اساس قرعه و شانس یا همان لاتاری است.

lottery sec2 1

قانون لاتاری گرین کارت آمریکا که در میان عموم به لاتاری آمریکا نیز شناخته می شود ، از سال 1990 و با تصویب لایحه شکل گیری تنوع نژادی Diversity  یا به اختصارDV  آغاز شد. این لایحه با هدف تقسیم عادلانه ویزا میان تنوع های نژادی در دنیا برای حضور ، کار و تحصیل و … در آمریکا تصویب شد.

همانطور که ابتدای مقاله بیان شد ، هدف از ایجاد برنامه لاتاری توسط دولت آمریکا ، حفظ تعادل نژادی در این کشور بود ، برای همین این ویزا به افرادی از نژاد کشورهایی مثل چین ، انگلستان ، هند و … باشند اعطا نخواهد شد ، چرا که این نژاد از انسان ها قبلا و از طرق مختلفی به اندازه کافی به این کشور وارد شده اند.

اولین لیست کشور ها و نژاد های مجاز برای شرکت در لاتاری آمریکا ، در سال 1995 منتشر شد که کشور ما ایران به صورت مداوم در این لیست حضور داشته است و سالانه عددی حدود 4500 نفر ایرانی می توانند از این طریق به کشور آمریکا مهاجرت کنند.

lottery sec3 1

همانطور که می دانید برنامه لاتاری آمریکا در دنیا ، از محبوبیت خاصی برخوارد است و افراد بسیار زیادی از سراسر دنیا فرم آن را پر و برای سازمان لاتاری آمریکا ارسال می کنند. پس از اتمام مهلت ثبت نام و در موعد مقرر دست اندرکاران این برنامه اقدام به قرعه کشی به صورت کامپیوتری می کنند و حدود 55000 هزار نفر در هر برنامه انتخاب می شوند.

لازم به ذکر است که حدود 5000 ویزا از میان 55000 ویزای اعطایی سالیانه ، برای مصارف غیره رزرو می شوند و به صورت خالص تقریبا 50000 ویزا برای افراد صادر می شود.

در ادامه درباره نحوه تقسیم این ویزا بین کشور های مختلف دنیا توضیح خواهیم داد.

نحوه تقسیم بندی ویزای لاتاری:

میزان سهمیه هر کشور تقریبا 7% از کل سهمیه هاست و باید بیان کرد که هیچ کشوری به صورت عمومی به حد نصاب نمی رسد. در مورد ایران به صورت میانگین می توان گفت که 6% از سهمیه لاتاری را به خود اختصاص داده که این عدد به 3000 ویزای لاتاری می رسد.

نکته قابل ذکر دیگر در مورد بحث سهمیه بندی لاتاری این است که اگر کشوری در 5 سال گذشته به بیش از 50000 ویزا برسد از برنامه لاتاری آمریکا کنار گداشته می شود تا مبحث تعادل نژادی که هدف اصلی برگزاری این برنامه توسط ایالات متحده است، رعایت شود.

lottery sec4

وظیفه ثبت نام لاتاری و چگونگی برگزاری آن:

وظیفه برگزاری لاتاری از مرحله ثبت نام (آماده سازی فرم ها و اطلاعات قابل دریافت)، قرعه کشی ، اعلام نتایج و امور اداری با مرکز کنسولی کنتاکی آمریکا KKC می باشد. بعد از انجام مراحل یاد شده دربالا توسط این مرکز، وظیفه اعطای ویزا به برندگان لاتاری توسط وزارت امورخارجه و سفارت های آمریکا محول می شود.

بعد از ثبت نام افراد در لاتاری و ارسال فرم اطلاعات خواسته شده توسط هر فرد ، این اطلاعات به صورت دسته بندی شده در یک پایگاه داده یا به اصطلاح استخر اطلاعاتی ذخیره می گردد و در موعد مقرر قانونی بوسیله رایانه ها ، عملیات قرعه کشی انجام می گردد.

بعد از انجام امور اداری و بررسی های لازم ، فرد برنده ، همسر و فرزند زیر 21 سال آن ها می توانند برای اقامت و انجام مراحل به کشور آمریکا رفته و در محل های مرتبط با این امر که توسط وزارت امورخارجه مدیریت می شوند حاضر شوند تا مراحل نهایی اخذ گرین کارت آمریکا یا اقامت دائم آن ها فراهم شود.

پس از آن افراد می توانند برای افتتاح حساب بانکی ، خرید ملک ، شروع کسب یا استخدام بوسیله گرین کارت صادر شده اقدام نمایند.

sec6 lottery 1

دست اندرکاران اجرای برنامه لاتاری گرین کارت آمریکا ، برای مدیریت هرچه بهتر این برنامه مثل ثبت نام ، قرعه کشی ، اعلام نتایج ، اطلاع رسانی و انجام امور سایر امور اداری ، برای هر برنامه یک سال مالی در نظر می گیرند. این سال مالی از زمان شروع پرونده یا همان شروع ثبت نام آغاز و بعد از بسته شدن پرونده اتمام می پذیرد. برای درک بهتر موضوع سال مالی ، لطفا به مثال زیر دقت کنید:

ثبت نام لاتاری 2026 در سال 2024 انجام می شود ، اعلام نتایج آن در سال 2026 (ماه می) خواهد بود و نهایتا برندگان ثبت نام لاتاری 2026 باید تا ماه سپتامبر سال 2025 نسبت به انجام امور اداری آن اقدام نمایند. در صورتی که فرد برنده و خانواده ایشان نتوانند در موعد های مقرر هر یک از امور مورد نیاز برای صدور گرین کارت آمریکا را انجام دهند ، نمی توانند موفق به اخذ ویزا شوند و لازم به ذکر است که بر خلاف کشور ما هیچ یک از مهلت های مقرر اعم از ثبت نام و … قابل تمدید نخواهد بود. در ادامه جدول سال مالی برنامه های ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا را مشاهده می کنید.

HTML Table Generator
نام برنامه لاتاری زمان اعلام نتایج زمان ثبت نام زمان بسته شدن پرونده
لاتاری 2022 آمریکا سال 2021  سال 2020  سی سپتامبر 2022
لاتاری 2023 آمریکا  سال 2022  سال 2021 سی سپتامبر 2023
لاتاری 2024 آمریکا  سال 2023  سال 2022 سی سپتامبر 2024

شرایط ثبت نام لاتاری:

در این بخش به پاسخ این سوال می‌پردازیم که شرایط لاتاری چیست؟ برای ثبت نام در لاتاری آمریکا نیاز به داشتن شرایط پیچیده و خاصی ندارید و فقط کافی است که محل تولد شما در یکی از کشورهای مجاز برای ثبت نام لاتاری باشد و از حداقل مدرک تحصیلی برای ثبت نام لاتاری برخوردار باشید. در ادامه همه شرایط لاتاری را به صورت کامل توضیح خواهیم داد.

در این قسمت از مقاله ، قصد داریم شما را با کاملا و با جزئیات دقیق با شرایط لاتاری ، آشنا کنیم و به بررسی پیش نیاز های آن بپردازیم.

در همین ابتدای کار باید بگوییم که اصلا جای نگرانی نیست و برای ثبت نام در لاتاری افراد نیاز به شرایط خاصی ندارند و تقریبا اکثر افراد می توانند ، در لاتاری ثبت نام کنند ولی تعدادی قانون مثل مدرک تحصیلی یا محل تولد می تواند افراد را از ثبت نام لاتاری منع کند که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت:

sec5 lotter

 شرط محل تولد برای ثبت در نام در لاتاری:

در قسمت سهمیه بندی کشور ها و نژاد ها برای ثبت نام لاتاری و اخذ گرین کارت آمریکا به موضوع میزان سهمیه ها پرداختیم و گفتیم که کشور هایی که میزان اتباع آن ها از قبل و به طرق دیگر به حد نصاب رسیده باشند (مثل چین ، هند و انگلستان و …) از سهمیه لاتاری کنار گذاشته می شوند و به جز این دسته از کشور ها ، کشورهایی که در 5 سال گذشته بیش از 50000 مهاجرت به آمریکا داشته باشند نیز ، از سهیمه کنار گذاشته خواهند شد. نگران نباشید کشور ما ایران و همینطور افغانستان جزو سهمیه لاتاری 2025 گرین کارت آمریکا خواهند بود.

lottery sec 6

شرط حداقل مدرک تحصیلی:

حداقل مدرک تحصیلی برای ثبت نام در لاتاری آمریکا دیپلم 12 ساله است. در آمریکا ، افراد برای اخذ دیپلم باید 12 سال کامل درس خوانده باشند که خوشبختانه با توجه به شرایط مشابه در ایران ، اکثر افراد این شرط را دارند و باید در کشور خودشان حداقل 12 سال درس خوانده باشند. در واقع منظور از دیپلم در شرایط ثبت نام لاتاری ، خواندن 12 سال کامل درس خوانده باشند.

پس خطاب به دارندگان مدرک دیپلم فنی حرفه ای ، دیپلم بزرگسالان یا دیپلم تحصیل از راه دور باید گفت که این دسته از افراد ، شرایط لازم برای ثبت نام در لاتاری را ندارند و در صورتی می توانند اقدام به ثبت نام کنند که مدرک لیسانس یا بالاتر را دریافت کرده باشند و یا بجای شرایط حداقل تحصیل از شرایط سابقه کار که در ادامه به آن خواهیم پرداخت ، استناد کنند.

لازم به ذکر است که در هنگام ثبت نام لاتاری و ارسال فرم اطلاعات آن ، نیازی به وارد کردن ریز نمرات ، رشته و … یا اسکن مدارک و ارسال آن نیست و ذکر آن کفایت می کند.

sec8

شرط سابقه کار برای ثبت نام لاتاری (شرط جایگزین مدرک تحصیلی):

افرادی که تحصیلات کمتر از دیپلم 12 ساله دارند یا مدرک دیپلم فنی و حرفه ای و هنرستان دارند، می‌توانند به شرط داشتن 2 سال سابقه کار در لاتاری آمریکا ثبت نام کنند. متقاضیان ثبت نام در لاتاری به این منظور باید حداقل دو سال در شغل های تعیین شده سابقه کار داشته باشند. لیست شغل هایی را که سابقه کار در آن ها برای ثبت نام لاتاری مورد قبول است، می‌توانید در لیست شغل های مورد قبول برای شرط سابقه کار ثبت نام لاتاری مشاهده کنید.

دست اندرکاران لاتاری آمریکا ، برای افرادی که به هر دلیل موفق به کامل کردن تحصیل خود نشده اند و یا مدرک دیپلم آن ها فنی حرفه ای و هنرستان می باشد، شرط جایگزین داشتن 2 سال سابقه کار را در نظر گرفته اند.

برای مشاهده لیست مشاغل قابل قبول کلیک کنید.

لازم به ذکر است که داشتن 2 سال سابقه کار ، فقط یک شرط جایگزین برای افرادی است که دیپلم 12 ساله ندارند و برای آن دسته افرادی که دیپلم 12 ساله دارند هیچ کاربرد یا امیتاز جداگانه در نظر گرفته نشده است.

حداقل سن لازم برای ثبت نام لاتاری:

در واقع باید گفت که هیچ شرط سنی مصوبی در آیین نامه ثبت نام افراد در لاتاری درج نشده است ولی شرایط حداقل تحصیل 12 ساله (دیپلم 12 ساله) به خودی خود از ثبت نام افراد با سن پایین ، جلوگیری می کند. و همینطور باید بدانید که هیچ حداکثر سنی هم برای این مورد نظر گرفته نشده است.

آیا داشتن جاب آفر یا اسپانسر از شرایط ثبت نام لاتاری آمریکا است؟

داشتن جاب افر یا اسپانسر ، از شرایطی بود که در زمان ریاست جمهوری دونالد ترامپ وضع شده بود و بعد از اتمام دوره وی در ریاست جمهوری آمریکا ، این شرایط خوشبختانه برداشته شد و برای برنامه پیش رو (لاتاری 2025 گرین کارت آمریکا) افراد نیازی به داشتن این موارد ندارند.

توجه کنید که ملاک برای ثبت نام در لاتاری، محل تولد متقاضی است. بنابراین چنانچه شخصی در کشورهای مجاز همچون ایران متولد شده باشد، اما اقامت یا حتی پاسپورت کشور دیگر را داشته باشد ، مشکلی برای ثبت نام در لاتاری نخواهد داشت. البته استثناهایی نیز در این زمینه وجود دارد که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

sec7 lottery

آیا برای مهاجرت به آمریکا با لاتاری نیاز به مدرک زبان داریم ؟

یکی از ویژگی های مثبتی که مسئولان برگزاری لاتاری آمریکا در شرایط ثبت نام قرار داده اند ، این است که هیچ فردی نیاز به داشتن مدرک زبان انگلیسی یا حتی دانستن آن ندارند.

هم چنین لازم به ذکر است که درمورد مصاحبه های بعد از برنده شدن لاتاری بازهم نیازی نیست که نگران موضوع زبان و متوجه نشدن صحبت ها نباشید ، چرا که مصاحبه گر با زبان خود شما مثلا فارسی با شما مصاحبه می کند.

اما باید بدانید که بعد از ورود به ایالات متحده و به منظور بر قراری ارتباط با سایرین و رفع نیاز های خود باید بتوانید انگلیسی صحبت کنید تا به مشکلات اجتماعی و … برخورد نکنید ، اما در مورد قوانین لاتاری ، جای هیچ گونه نگرانی برای افرادی که آشنایی با زبان انگلیسی ندارند یا در این باره مدرک بین المللی و یا … ندارند ، نیست.

sec9 lottery

در صورت نداشتن شرایط ثبت نام لاتاری چه کنیم ؟

تمامی شرایطی که از ابتدای مقاله تا کنون به آن پرداخته ایم فقط و فقط شامل متقاضی اصلی می شود و به هیچ وجه شامل فرزندان و یا همسر فرد نخواهد شد.

پس اگر شما شخص متاهل فاقد شرایط ثبت نام در لاتاری هستید ، در صورتی که همسر شما واجد شرایط است می توانید از ایشان به عنوان متقاضی اصلی یاد کنید و خودتان را به عنوان زیر مجموعه لحاظ کنید.

sec10 lottery

متقاضیانی که در کشور غیر واجد شرایط به دنیا آمده اند، تحت شرایط خاصی می‌توانند در قرعه کشی گرین کارت آمریکا شرکت کنند. این شرایط عبارتند از :

همسر شما متولد کشورهای واجد شرایط ثبت نام لاتاری باشد:

اگر شما در یک کشور غیر واجد شرایط متولد شده اید، اما همسر شما در یک کشور واجد شرایط به دنیا آمده، شما می توانید از سهمیه کشور همسرتان برای ثبت نام استفاده نمائید. با این شرایط شما می‌توانید گرین کارت آمریکا را دریافت کنید.

مثال: بیایید فرض کنیم که شما در کشور انگلستان متولد شده اید، جایی که بومیان آن برای ورود به قرعه کشی لاتاری واجد شرایط نیستند. اجازه دهید فرض کنیم که همسر شما در ایران متولد شده است، کشوری که بومیان آنها واجد شرایط ثبت نام لاتاری هستند. پس شما می توانید زمان ثبت نام، اسپانیا را به عنوان کشور تولد خود اعلام کنید، به این شرط که اطلاعات همسرتان نیز در فرم ثبت نام شما وارد شود.

والدین شما در زمان تولدتان، شهروند کشورهای واجد شرایط بوده باشند:

امکان دارد شما در کشور دیگری به دنیا آمده باشید که جز کشورهای مجاز برای ثبت نام لاتاری نباشد؛ اما پدر و مادر شما در هنگام تولدتان شهروند کشور دیگری بوده باشند که مجاز برای ثبت نام لاتاری است. در این صورت می‌توانید از این شرایط استفاده کنید و در لاتاری آمریکا ثبت نام کنید.

lottery sec11

در صورتی که شرایط لازم برای ثبت نام لاتاری آمریکا را داشته باشید، می‌توانید به منظور ثبت نام در برنامه لاتاری اقدام کنید. برنامه لاتاری هر سال برگزار می‌شود و معمولا ثبت نام اصلی برنامه لاتاری آمریکا از حدود اواسط مهرماه آغاز می‌شود و تا اواسط آبان ماه ادامه دارد. بنابراین هر سال مدت زمان محدودی (حدود یک ماه) برای ثبت نام لاتاری وجود دارد. به همین دلیل ممکن است افراد زیادی آن را فراموش کنند و موفق به ثبت نام لاتاری نشوند. برای حل این مشکل دو راه حل وجود دارد :

در صورتی که این مقاله را تا به اینجا خوانده اید و از شرایط آن و هماهنگی این شرایط با وضعیت خودتان اطمینان کامل دارید و قصد شرکت در لاتاری را دارید باید مطلع باشید که این برنامه در هر سال یکبار برگزار می شود و مهلت آن به هیچ وجه قابل تمدید نخواهد بود ( برعکس شرایط ثبت نام های ایران !!! ) مهلت حدودی شروع ثبت نام لاتاری به تاریخ شمسی هر ساله از اواسط مهرماه آغاز خواهد شد و تا اواسط  آبان ماه ، ادامه خواهد داشت.

مدارک ثبت نام لاتاری:

برای ثبت نام در لاتاری نیاز به ارائه مدارک خاصی ندارید. ارسال عکس شخصی متقاضی و درصورت وجود، همسر و فرزندان مجرد زیر 21 سال به همراه تکمیل صحیح و دقیق فرم ثبت نام لاتاری ، تنها مواردی هستند که برای انجام این کار به آن ها نیاز دارید.

شرایط عکس لاتاری:

عکس لاتاری یکی از مهم ترین قسمت های ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکاست که همیشه چالش ها و سوالات زیادی در مورد آن وجود داشته است.

در صورتی که عکس ارسال شده توسط متقاضی ( یا زیر مجموعه های ایشان) دارای شرایط ، مطابق با قوانین لاتاری نباشد ، سیستم به صورت خودکار ثبت نام فرد و سایر افراد زیر مجموعه را از قرعه کشی کنار خواهد گذاشت. در این قسمت از مقاله به بررسی شرایط عکس لاتاری خواهیم پرداخت و لازم به ذکر است که این شرایط دقیقا همان شرایطی است که در سایت اصلی لاتاری نیز ذکر شده اند:

عکس لاتاری:

 • عکس لاتاری باید رنگی باشد و عکس سیاه و سفید قابل قبول نیست.
 • عکس لاتاری باید فاقد سایه باشد.
 • رنگ عکس باید مناسب و طبیعی باشد و نباید با نرم افزار های ادیت عکس رنگ آن را دست کاری کرد.
lottery good bad picture

اندازه و کیفیت عکس لاتاری:

 • عکس لاتاری باید داری طول و عرض یکسان باشد (فرم عکس باید مربع باشد)
 • حداقل اندازه عکس لاتاری 600 در 600 پیکسل و حداکثر سایز آن 1200 در 1200 پیکسل می باشد و اندازه های بزرگتر یا کوچکتر قابل قبول نیست.
 • حداکثر حجم عکس لاتاری قابل قبول 240 کیلوبایت است.
 • فرمت عکس لاتاری باید jpg  (jpeg) باشد.
 • کم بودن کیفیت عکس لاتاری و مشخص بودن پیکسل های ، باعث ابطال ثبت نام می شود.
 • گرفتن عکس لاتاری از روی عکس از قبل چاپ شده مجاز نیست.
 • گرفتن عکس لاتاری از روی کارت ملی ، پاسپورت یا سایر مدارک مجاز نیست.

شرایط پس زمینه عکس لاتاری:

 • پس زمینه عکس لاتاری باید سفید یا مایل به سفید باشد و پس زمینه های سیاه یا رنگی مجاز نیست.
 • پس زمینه عکس لاتاری نباید دارای طرح باشد و باید ساده باشد و همینطور پس زمینه منظره نیز قابل قبول نیست.
 • برای عکس لاتاری نوزدان و کودکان نیز باید از پس زمینه ساده و سفید استفاده شود و عکس در آغوش مادر قابل قبول نیست.

حالت صورت در عکس لاتاری:

 • حالت صورت باید طبیعی و خنثی باشد و خنده و غم نباید در حالت صورت نمایان باشد.
 • چشم ها باید باز باشد و چشمان نیمه باز یا بسته قابل قبول در عکس لاتاری نیست.
 • سر ، در عکس لاتاری نیز نباید به طرفین خم شده باشد.

شرایط گردی صورت در عکس لاتاری:

 • گردی صورت در عکس لاتاری باید کامل مشخص باشد و از پوشاندن آن با اجسام خوداری کنید
 • موی سر در عکس لاتاری نباید گردی صورت را بپوشاند.
 • عکس لاتاری را حتما باید بدون کلاه بگیرید.
 • مشخص یا نبودن گوش ها در عکس لاتاری اختیاری است.
 • داشتن گوشواره یا گردن بند در عکس لاتاری ممانعتی ندارد.

شرایط عکس لاتاری از نظر میزان روتوش و آرایش:

 • روتوش بیش از حد عکس لاتاری که باعث غیرطبیعی شدن آن شود، مجاز نیست.
 • آرایش بسیار غلیظ و غیر طبیعی شدن عکس لاتاری به این علت ، باعث ثبت نام می گردد.
 • تغییرات فتوشاپی در عکس لاتاری نباید منجر به کشیده شدن ، چاق شدن یا لاغر شدن ویا حذف قسمتی از صورت شما بشود.
 • رنگ چشم شما برای عکس لاتاری نباید تغییر کند.

شرایط عکس لاتاری در نوزادان:

 • صورت نوزاد در عکس لاتاری باید مستقیم و روبروی دوربین باشد.
 • گردی صورت نوزاد در عکس لاتاری باید کاملا مشخص باشد و نباید چیزی آن را بپوشاند.
 • سایه و نور نامناسب در عکس لاتاری نوزادان غیر قابل قبول است.
 • گرفتن عکس لاتاری از نوزاد در آغوش شخص دیگری ، مجاز نیست.
 • پس زمینه عکس لاتاری نوزدان همانند عکس بزرگسالان باید سفید باشد.
 • چرخش جزئی سر نوزاد به اطراف مجاز است ولی نباید بیش از حد باشد.
 • می توانید نوزاد را برای گرفتن عکس لاتاری ، روی یک پارچه سفید بخوابانید و سپس عکاسی را انجام دهید.

اکسسوری در عکس لاتاری:

 • داشتن سمعک در عکس لاتاری مجاز نیست.
 • داشتن هرگونه عینک اعم از آفتابی یا طبی و … مجاز نیست.
 • داشتن پیرسینگ هنگام گرفتن عکس لاتاری مجاز نیست.
 • چشم فرد در هنگام عکس برداری برای لاتاری باید فاقد لنز باشد.
 • داشتن گوشواره یا گردنبند در عکس لاتاری ممانعتی ندارد.

عکس لاتاری با حجاب و مقنعه:

خیلی از افراد بر این باورند که داشتن حجاب باعث ابطال ثبت نام آن ها می شود و باید حتما بدون حجاب باشد. باید بگوییم که این عقیده درست نیست و سازمان برگزار کننده لاتاری محدودیتی برای استفاده از حجاب برای ادیانی که حجاب در آن ها واجب است ندارد.

حجاب افراد می تواند مقعنه ، روسری یا شال باشد ولی باید بدانید که اینها نباید گردی صورت را بپوشاند و تنها چیزی که باعث ابطال ثبت نام لاتاری می شود ، پوشاندن گردی صورت است و پوشاندن گوش ممانعت ندارد.

عکس لاتاری ؛ مراجعه به عکاسی یا انجام با موبایل:

گرفتن عکس با هر دوربینی مجاز است و فقط باید شرایط فوق را رعایت کنید و محدودیتی در استفاده از موبایل برای گرفتن عکس لاتاری ندارید. در صورتی که تمایل به گرفتن عکس لاتاری به هر دلیل در عکاسی ها ندارید و می خواهید خودتان این کار را انجام دهید ولی نگران هستید که آیا عکس مورد قبول هست یا خیر ، می توانید پس از گرفتن عکس آن را در سایت DV lottery Photo Checker تست نمایید و پس از آن نسبت به درج عکس در ثبت نام اصلی اقدام نمایید.

sec12 lottery

ثبت نام لاتاری بدون پاسپورت:

همانطور که در عنوان بالاتر گفته شد ، مدارک لاتاری به عکس لاتاری و ارسال فرم لاتاری خلاصه می شوند و شما نیازی به ارائه اطلاعات یا داشتن پاسپورت برای ثبت نام لاتاری گرین کارت 2025 آمریکا ندارید. اما لازم به ذکر است که پاسپورت نیز تا سال های قبل جزوی از مدارک ثبت نام لاتاری بوده است و فقط در شرایط خاصی می شد بدون ارائه اطلاعات پاسپورت ، ثبت نام کرد که این شرایط خاص برای افرادی بود که دولت آن ها به هردلیلی برای شهروندان خود پاسپورت صادر نمی کرد یا مثلا اتباع افغانی که به ایران آماده بودند نیز شامل این شرایط خاص می شدند.

هم چنین قانون ثبت نام لاتاری بدون پاسپورت برای دانشجویان و یا مشمولان خدمت سربازی که به هر دلیل موفق به دریافت پاسپورت نشده اند بسیار موثر است و از این پس این دسته از افراد نیز می توانند ، برای ثبت نام لاتاری ، حتی بدون داشتن پاسپورت نیز اقدام کنند.

مزایای لاتاری گرین کارت آمریکا چیست؟

sec 13

همانطور که در ابتدای مقاله نیز بیان شد، لاتاری سریع ترین ، راحت ترین و ارزان ترین راه مهاجرت به کشور بزرگ و پیشرفته ای همچون آمریکاست. تمام زمان مورد نیاز برای انجام امور لاتاری از زمان ثبت نام تا مهاجرت 2 سال به طول می انجامد و طی آخرین برآورد های بدست آمده، هزینه تمام شده برای برندگان ثبت نام لاتاری ، 1500 دلار به ازای هر نفر می باشد.

هم چنین لاتاری ، از معدود روش های مهاجرتی به آمریکا است که به صورت قطعی به اقامت دائم فرد ، همسر و فرزندان مجرد زیر 21 سال آن ها می شود و خیال افراد از این بابت نیز راحت خواهد بود.

در مجموع می توان گفت که هیچ روش مهاجرتی به آمریکا یا سایر کشور به آسانی و مطمئنی لاتاری نیست.

برای مثال در کانادا برای دریافت PR یا اقامت دائم می‌توانید یک کسب و کار 400 هزار دلاری را بخرید و ویزای کار بگیرید، پس از آن اگر بعد از دو سال این کسب و کار موفق بود تبدیل به PR یا مقیم دائم خواهید شد. اما در لاتاری گرین کارت، برنده لاتاری از ابتدای ورودش یک مقیم قانونی ایالات متحده می‌باشد.

جایزه لاتاری گرین کارت آمریکا چیست ؟

در مورد جایزه برندگان لاتاری ابهاماتی مثل این که دولت آمریکا به برندگان لاتاری ، پول ماشین ، خانه و یا … اعطا می کند ، به گوش می رسد ولی باید بدانید که چنین چیزی واقعیت ندارد و همانطور که از اسم برنامه پیداست ، جایزه برنده لاتاری همان گرین کارت آمریکا یا اقامت دائم این کشور است که شامل حق زندگی همیشگی و برخورداری از حقوق شهروندی مثل افتتاح حساب ، شماره تامین اجتماعی و … می باشد.

برخی از متقاضیان ثبت نام در لاتاری ، لاتاری گرین کارت امریکا را با لاتاری پولی آمریکا اشتباه می‌گیرند و همین عامل باعث می‌شود که تصور کنند، دولت آمریکا به برندگان لاتاری گرین کارت امریکا پول یا خانه نیز می‌دهد. این در صورتی است که لاتاری گرین کارت با لاتاری پولی آمریکا دو برنامه کاملا جدا هستند.

تفاوت لاتاری گرین کارت آمریکا با لاتاری پولی:

برای جواب به این مسائله و رفع ابهامات ابتدا به تعریف لاتاری پولی می پردازیم:

لاتاری پولی یک مسابقه بخت آزمایی است که در فقط مختص آمریکا و افراد داخل آن کشور است و فرد برای حضور در این بخت آزمایی باید نسبت به خرید بلیط ، اقدام نماید ، هرچه تعداد بلیط های خریده شده توسط یک فرد بیشتر باشد ، شانس او برای برنده شدن جایزه بخت آزمایی که از قبل هم مشخص است ، افزایش می یابد . جوایز این گونه بخت آزمایی ها معمولا مقداری زیادی پول نقد ، خانه یا ماشین است که توسط افراد یا شرکت های خصوصی برگزار می شود و دولت ایالات متحده نقشی در برگزاری آن ها ندارد.

لاتاری گرین کارت آمریکا، همانطور که اشاره شد یک برنامه مهاجرتی است که توسط دولت آمریکا برگزار می‌‌شود و افراد غیر آمریکایی در آن ثبت نام می‌کنند. متقاضیان شرکت در لاتاری گرین کارت باید فرم ثبت نام تکمیل کنند. جایزه لاتاری گرین کارت نیز، دریافت مجوز اقامت دائم آمریکا است و به برندگان لاتاری گرین کارت، پول یا خانه داده نمی‌شود.

شانس برنده شدن در لاتاری:

یکی از سوالاتی که ذهن افراد متقاضی ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا را به خود مشغول می کند این است که شانس هر فرد برای برنده شدن چقدر است و چگونه می توان آن را افزایش داد. در همین رابطه شایعاتی نیز به گوش می رسد که برخی از مباحث مثل مدرک تحصیلی یا شغل تاثیری در افزایش شانس برنده شدن لاتاری دارد که ابتدا به رفع مهم ترین ابهامات خواهیم پرداخت و سپس راه های اصولی افزایش شانس را مورد بررسی قرار خواهیم داد:

تاثیر مدرک تحصیلی بالا یا موقعیت شغلی بر برنده شدن در لاتاری:

افراد شرکت کننده واجد شرایط عمومی در لاتاری ، شانس کاملا برابری برای برنده شدن در لاتاری دارند. پس اگر شما دارای مدارک تحصیلی بالا و یا موقعیت شغلی عالی هستید باید بدانید که هیچ کدام از این ها شانس شما را افزایش نخواهد داد و هم چنین از ثبت نام چندباره در یک برنامه لاتاری خودداری کنید چرا که این اقدام باعث حذف کامل شما از لیست قرعه کشی خواهد شد.

راه های افزایش شانس در برنده شدن لاتاری آمریکا:

lottery 144

با توجه به اینکه قرعه کشی لاتاری توسط رایانه و بدون دخالت انسان انجام می شود ، افراد نمی توانند با افزایش تعداد ثبت نام ، شانس ثبت نام خود را افزایش دهند ،چرا که سیستم با تشخیص این موضوع نسبت به ابطال هر چند ثبت نام این فرد اقدام خواهد کرد.

مهمترین راه افزایش شانس برنده شدن در لاتاری، انجام ثبت نام صحیح و ارسال عکس همگام با شرایط مندرج در قوانین لاتاری است چرا که سیستم در مورد اشتباهات افراد در این رابطه خطا یا ارور خاصی را نمایش نمی دهد و هنگام بررسی اطلاعات ، تمامی ثبت نام های دارای مشکل از چرخه قرعه کشی حذف خواهند شد ، لذا در صورتی که شما این موارد را رعایت کنید.

شانس دوبرابر متاهلین در ثبت نام لاتاری آمریکا:

به غیر از بحث ارسال صحیح فرم اطلاعات لاتاری و عکس مطابق با قوانین لاتاری، مورد دیگری نیز که می تواند باعث افزایش شانس شرکت کنندگان متاهل لاتاری شود، این است که یک خانواده متقاضی شرکت در لاتاری می توانند ، دو بار اقدام به ثبت نام کنند : یکبار با سرپرسی آقا و بار دیگر با سرپرستی خانم اما در صورتی که هر دو فرد حداقل شرایطی که در عناوین بالاتر بیان شد را داشته باشند.

زیر 21 ساله های مجرد سه شانس برای برنده شدن دارند !

درصورتی که شما یک فرد زیر 21 سال و مجرد هستید و دیپلم 12 ساله دارید ، می توانید 2 شانس با ثبت نام همراه خانواده (یکبار پدر به عنوان متقاضی اصلی و یکبار مادر به عنوان متقاضی اصلی) بدست آورید و حتی می توانید به صورت جداگانه و به عنوان متقاضی اصلی اقدام به ثبت نام نمایید. اگر با روش خانوادگی برنده شوید همراه با خانواده می توانید مهاجرت کنید ولی اگر با روش دوم یعنی به صورت شخصی اقدام نمایید و برنده شوید ، خانواده امکان همراهی شما را نخواهند داشت.

آیا به جز ایالات متحده ، کشور دیگری نیز لاتاری دارد ؟

باتوجه به راحتی ، آسانی و جذابیتی که برنامه لاتاری گرین کارت آمریکا دارد شاید بخواهید بدانید که آیا کشور های دیگری نیز هستند که همچین روش آسان و راحتی داشته باشند ؟ پاسخ خیر است ، هیچ کشوری برنامه مهاجرتی مشابه با لاتاری آمریکا ندارد و شایعات در مورد کشور های اسکاندیناوی ، کانادا و … دروغ هستند.

اقدامات و اتفاقات بعد از برنده شدن چگونه خواهد بود؟

بعد از اعلام نتایج لاتاری شما می توانید با مراجعه به وبسایت اختصصاصی DV lottery  و با وارد کردن اطلاعاتی مثل نام خانوادگی ، سال تولد و Confirmation Number  می توانید برنده شدن یا نشدن ثبت نام خود را مورد بررسی قرار دهید. بعد از آن باید منتظر ایمیل های وزارت امور خارجه و سازمان لاتاری باشید. برای همین باید در هنگام ثبت نام از صحت ایمیل ، شخصی بودن آن و در دسترس بودن ایمیل و رمز آن اطمینان حاصل کنید چراکه در غیر اینصورت موفق به دریافت راهنمایی ها و فرم های آن نخواهید بود و عملا شانسی برای ادامه امور و رفتن ندارید.

بعد از دریافت ایمیل حاوی فرم برندگان لاتاری (فرم DS-260) متقاضی ، باید فرم را با دقت تکمیل کند و به نشانی ایمیل مربوطه ارسال نماید ، بعد از آن و همچنین پس از بررسی ها توسط اداره امور لاتاری ، متقاضی نامه ای از طرف وزارت امور خارجه آمریکا مبنی بر حضور در یکی از سفارتخانه های آمریکا در کشور متقاضی یا کشور های همجوار دریافت خواهد کرد.

سخن پایانی و جمع بندی ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا 2026 :

با توجه به راحتی ، ارزانی ، در دسترس بودن و مزایای ثبت نام لاتاری ، هر ساله افراد زیادی شانس برنده شدن و زندگی در کشور آمریکا را به دست می آورند که می تواند در آینده تحصیلی، کاری و اجتماعی افراد بسیار موثر باشد.

اما باید توجه و دقت کافی را در این امر به کار گیرند و در همه مراحل اعم از ثبت نام یا بعد از قبولی با متخصصان ، وکلا و افرادی که تجربه این کار دارند در ارتباط باشند تا از فرصت به دست آمده استفاده درست و کافی را ببرند و شانس خود را از دست ندهند چراکه ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا ، فقط سالی یکبار در حوالی مهر و آبان ماه برگزار خواهد شد و مهلت های مقرر شده برای مراحل ثبت نام به هیچ وجه قابل تمدید نخواهد بود.

اینجا در کافی نت یگانه ، شما می توانید به صورت حضوری یا غیر حضوری نسبت به طرح سوالات خود یا استفاده از خدمات ما برای لاتاری به خصوص ثبت نام لاتاری به صورت خانوادگی و یا شخصی استفاده کنید و از یک دهه تجربه کارشناسان یگانت نهایت استفاده را ببرید.

با تشکر از اینکه این مقاله را تا پایان دنبا کردید و به امید آن که این مطالب بتواند به شما کمک کند و کارآمد باشد.

هزینه ثبت نام لاتاری:

سایت اصلی ثبت نام لاتاری ، از افراد متقاضی هزینه را در اخذ نمی کند و در واقع ثبت نام لاتاری از دید برگزار کنندگان آن کاملا رایگان است ، اما در صورتی که شما فردی هستید که به هر دلیل نمی توانید یا زمان انجام ثبت نام را ندارید می توانید ثبت نام خود را به کارشناسان ما در کافی نت یگانه بسپارید.

هزینه ثبت نام مجردی مبلغ 200 هزار تومان در نظر گرفته شده است و به ازای هر فرد اضافه تر مبلغ 50 هزار تومان به آن اضافه می گردد.

البته به جز دستمزد ثبت نام لاتاری در صورتی که به عکاسی ها برای گرفتن عکس لاتاری مراجعه کنید ، مبلغی را نیز باید به منظور تهیه عکس لاتاری پرداخت کنید.

سایت اصلی ثبت نام لاتاری چیست؟

سایت ها ، افراد و شرکت های مختلفی نسبت به ثبت نام افراد قبل از شروع موعد مقرر یا همزمان با موعد ، نسبت به ثبت نام افراد اقدام می کنند ولی سایت اصلی ثبت نام لاتاری https://dvprogram.state.gov  می باشد.

هزینه های بعد از قبول چقدر است ؟ آیا باید هزینه زیادی برای انجام امور صورت پذیرد؟

به هر حال با توجه به شرایط و نوسانات ارز در کشور ممکن است در بازه های زمانی متفاوت هزینه ها نیز نوساناتی داشته باشد ولی در مجموع هیچ برنامه مهاجرتی چه به کشور آمریکا چه به سایر کشور ها ، ارزان تر ، سریع تر و راحت تر از لاتاری نیست .

جایزه برندگان لاتاری چیست ؟ آیا دولت آمریکا پول ، مسکن یا ماشین و … در اختیار برندگان می گذارد ؟

خیر؛ همانطور که از اسم برنامه مشخص است در واقع جایزه برندگان ، اقامت دائم و قانونی و حقوق شهروندی ایالات متحده است که در اختیار فرد متقاضی و زیر مجموعه هایی که قبلا به ثبت رسانده است قرار می گیرد.

من و همسرم در لاتاری برنده شدیم ولی بعد از آن صاحب بچه شده ایم … تکلیف چیست ؟

مشکلی برای بردن کودک خود به آمریکا نخواهید داشت فقط کافی است در فرمی که بعد از قبولی برای سازمان لاتاری میفرستید به تولد فرزند جدید خود که در ثبت نام ، اسمی از وی آورده نشده است اشاره کنید.

درصورت مهاجرت به آمریکا بوسیله لاتاری، آیا می توانیم به ایران بازگردیم؟

بله، پس از 6 ماه می توانید به ایران سفر کنید.

آیا در صورتی که لاتاری برنده شویم و نرویم ، دیگر نمی توانیم در برنامه های ثبت نام سال های بعد شرکت کنیم و چه محدودیتی داریم ؟

محدودیتی در این صورت وجود ندارد و می توانید شرکت کنید.

دارای ویزای دانشجویی و خانوادگی هستیم ، آیا می توانیم در لاتاری شرکت کنیم؟

بله ؛ داشتن ویزا محدودیتی یا منعی در ثبت نام لاتاری ایجاد نمی کند.

درصوتی که زوجینی قبل از طلاق لاتاری ثبت نام کرده باشند و بعد از آن برنده شدن اقدام به طلاق کنند چه می شود و آیا محدودیتی برای قبولی آن ها بوجود می آید؟

خیر با توجه به شرایط جدید فرم بعد از قبولی را تکمیل و ارسال نمایید.

5/5 - (2 امتیاز)

سایر مقالات:

Previous slide
Next slide

دیدگاهتان را بنوسید.

نشانی ایمیل شما، نشان داده نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آغاز ثبت نام فراخوان جذب هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی (نوبت دوم 1402)
انتشار در
9 اسفند 1402

فرآیند ثبت نام فراخوان جذب هیأت علمی تمام وقت دانشگاه آزاد نوبت دوم در سامانه تا 20 اسفند ماه
می توانند برای ثبت نام خود اقدام نمایند.

مهلت مجدد ثبت نام آزمونارشد وزارت بهداشت 1403
انتشار در
9 اسفند 1402

داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1403 می توانند در روزهای 18 و 19 فروردین ماه نسبت به ثبت نام جدید یا ویرایش فرم ثبت نام اقدام کنند.

مهلت مجدد ثبت نام کنکور اشد وزارت بهداشت 1403
انتشار در
26 بهمن 1402

داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1403 در روزهای 5 تا 8 اسفند ماه می توانند نسبت به ثبت نام جدید یا ویرایش فرم ثبت نام خود اقدام کنند.

كارت شركت در آزمون كارشناسی ارشد و دكتری سال 1403
انتشار در
26 بهمن 1402

سازمان سنجش آموزش کشور از انتشار کارت شرکت در آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته و آزمون مقطع دکتری (نیمه‌متمرکز) Ph.D» از روز دوشنبه 30 بهمن ماه 1402 کشور خبر داد.

ضمناً آزمون ورودی مقطع کارشناسی‌ارشد ناپیوسته در صبح و بعدازظهر روز جمعه 4 اسفند ماه برگزار خواهد شد.

آغاز ثبت نام آزمون استخدامی تأمین اجتماعی
انتشار در
26 بهمن 1402

ثبت نام ازروز پنجشنبه 26 بهمن ماه آغاز و تا ساعت 24 روز یکشنبه 6 اسفند ماه ادامه خواهد داشت.

زمان برگزاری آزمون استخدامی روز جمعه 31 فروردین ماه 1403

ثبت نام مورد نظرتان را جست و جو کنید...